Druhy sekaček


Sekačky se hlavně dělí podle druhu chodu pracovního stroje. Nejčastěji se setkáte s těmito typy sekaček.


  • Bubnové sekačky
  • Strunové sekačky
  • Rotační sekačky
  • Řeťezové sekačky

Bubnové sekačky

Princip fungování těchto sekaček stojí na rotaci břitvy okolo svislé osy. Mnozí si pletou bubnové sekačky se sekačkami nožovými - u bubnových sekaček nenajdete žádný nůž, ale kulatou břitvu. Takové sekačky jsou obsluhovány tlačením. Jejich předností je efektivní zpracování vysoké trávy, která zůstane nepoškozena, jelikož se odsekává pouze u dolní části stébla. Na druhou stranu bubnové sekačky nedosahují dostatečně kvalitního řezu a posekanou trávu nesbírají.

Strunové sekačky

Podobně jako bubnové sekačky se strunové sekačky obsluhují přenášením, díky jejich tvaru se pro lehčí manipulaci též používá popruh přes rameno. Strunové sekačky jsou nejlevnejší variantou sekaček a jsou dostupné už od tísici korun. Fungují na principu otáčení struny která seká porost. Struna není dostatečně silným nástrojem pro sekání keřů, je tedy vhodná pouze na sekání trávy. Strunové sekačky se nejčastěji pohání elektromotorem, existují ale i strunové sekačky které potřebují palivo.

Rotační sekačky

Rotační sekačky jsou obecně dražší než sekačky strunové, oproti nim nabízejí silnější nůž a tudiž možnost kácet i tvrdší porost. Rotační sekačky jsou většinou schopny posekanou trávu automaticky sbírat do předem určeného kontejneru. Způsob ovládání se liší, k dispozici existují jak rotační sekačky které musí být tlačeny, tak i ty, které jsou pojezdové.

Navigace:

Doporučujeme

Vše pro zahradu za nejnižší ceny na trhu - www.okolozahrady.cz

Vybavení zahrad

Vybavujete si zahradu na léto? Přečtěte si o bazénech nebo zahradních grilech.