Výběr sekačky


Před tím než si koupíte zahradní sekačku byste si měli pložit několik otázek, které Vám pomůžou při výběrů. Tak jako tak vždy při koupi sekačky dbejte na serióznost prodejce (a to zda li je oficiální distributor či nikoliv) a úplné vyplnění všech kupních dokladů. Vyvarujete se tak potenciálním problémům při servisu či přípdné reklamace zakoupené sekačky.


Kdo bude trávu sekat?

Měli byste předem vědět kdo bude většinou zodpovědný za sekání trávy. V případě že budou sekačku obsluhovat i ženy, je vhodnější zakoupení spíše lehčích sekaček které se lehce drží a nejsou přiliš komplikované na obsluhu. Z tohoto hlediska je strunová sekačka vhodné řešení, je ale třeba upřesnit požadavky několika dalšími otázkami.

Jaký pohon je lepší?

Způsob pohonu sekačky se dělí především na banzínový a elektrický. Elektrické sekačky jsou buď poháněny baterií nebo přímo ze zásuvky, a jsou obecně levnější než sekačky benzínové. Máte li menší zahradu s lehkou dostupností elektrické energie je pro Vás zřejmě výhodnější zakoupení sekačky s elektrickým pohonem. Benzínové sekačky mají vyšší výkon a záběr, jejich provoz je ale zantelně dražší. Více o pohonech sekaček zde.

Jaký typ porostu bude posekán?

Od této otázky by se měl odvíjet výběr správného mechanického řešení sekačky a jejího výkonu. Strunové sekačky se nehodí na sekání hustých keřů, ale pouze na sekání trávy, jinak by mohlo dojít k mechanickému poškození samotné sekačky. Potřebujete li často sekat vysoké porosty, bude se Vám pravděpodobně hodit spíše benzínová rotační sekačka.

Jaký je tvar a rozloha sekané plochy?

Obecně platí že čím větší je zahrada tím větší je i potřeba pořízení benzínové sekačky. Na druhou stranu byste též měli zhodnotit tvar terénu. Rotační pojezdová sekačka má sice více sily a tím i možnost sekat hustý porost a keře, nezajedete s ním ovšem do úzkých a těžko přístupných míst, které jsou často dosažitelné především za pomocí strunové sekačky.

Navigace:

Doporučujeme

Vše pro zahradu za nejnižší ceny na trhu - www.okolozahrady.cz

Vybavení zahrad

Vybavujete si zahradu na léto? Přečtěte si o bazénech nebo zahradních grilech.